Zoom, Türkiye büyüme rakamlarını açıkladı - Teknobist
Hackerler Bu Kez Hastaneleri Hedef Aldı

Sıradaki içerik:

Hackerler Bu Kez Hastaneleri Hedef Aldı

e
sv

Zoom, Türkiye büyüme rakamlarını açıkladı

436 okunma — 22 Temmuz 2020 10:42
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

Tümleşik iletişim platformu Zoom, 2021 mâli yılı birinci çeyrek değerlendirmesinin ardından Türkiye pazarındaki büyüme oranlarını da açıkladı.

Ücretsiz kullanıcı kayıt olma oranı 139 kat arttı

Bugüne kadar ülke bazında veri açıklamayan Zoom, Ocak-Nisan 2020 arasında Türkiye pazarındaki değişimi de paylaştı. Buna göre, bedava dağıttığı kullanıcı kayıt sayısı Nisan 2020’de Ocak ayına göre 139 kat arttı.

Açıklamada 10 ve daha fazla çalışana sahip, ücretli Zoom müşterilerinin sayısının 10 kat büyüdüğüne yer verildi.

100 binden fazla okulda tercih ediliyor

Koronavirüs salgını öncesinde yoğun olarak iş dünyası tarafından kullanılan Zoom, salgın ile bireysel kullanım, öğretim kurumları ve kamuda da yaygınlaştı. Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından telekomünikasyon operatörlerine, sivil toplum kuruluşlarından kamu kurumlarına kadar pek çok kuruluşun beraberinde, yine dünyanın dört bir yanında 100.000’den fazla K-12 düzeyinde okul, en iyi online eğitim bilgi birikimi ve tümleşik iletişim ihtiyaçları için Zoom’u tercih ediyor.

Sırada uçtan uca şifreleme var

1 Nisan’da 90 günlük güvenlik ve gizlilik programını duyuran şirket, bu süreçte kullanıcılarına 100’den fazla özellik sundu. Zoom 5.0 sürümü ile ücretli ve bedava dağıttığı tüm kullanıcılar için AES 256 bit GCM şifreleme standardına geçilirken, güvenlik simgesi, veri merkezi konumu ve yeşil şifreleme kalkanı gibi arayüz güncellemeleri, kullanıcı raporlama özelliği, toplantılar için parola, bekleme odası ve kısıtlı ekran paylaşımı gibi ayarların varsayılan yapılması, daha sıkı Zoom Chat kontrolleri gibi fonksiyonları platforma eklendi.

Bağımsız uzmanlar, test kuruluşları ve şifreleme alanında saygın yöneticilerden oluşan CISO (Bilgi Güvenliği Üst Yöneticisi) Konseyi ile Zoom’un güvenlik ve gizlilik fonksiyonları geliştirildi.

Kısa süre önce güvenli mesajlaşma ve dosya paylaşım teknik servisi Keybase’i satın alan Zoom, uçtan uca şifreleme konusundaki çalışmalara da hız kazandırdı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli