Xiaomi ve Oppo, gelecek yıl Samsung'un işlemcisini kullanacak! - Teknobist

Sıradaki içerik:

NASA, Voyager 2 aracıyla aylar sonra iletişime geçti!

e
sv

Xiaomi ve Oppo, gelecek yıl Samsung’un işlemcisini kullanacak!

240 okunma — 05 Kasım 2020 06:36

Yeni ortaya çıkan haberlere göre Xiaomi ve Oppo, gelecek yıldan itibaren akıllı telefonlarında Samsung’un Exynos işlemcilerini tercih edecek.

Son zamanların popüler akıllı telefon markaları Xiaomi ve Oppo, akıllı telefonlardaki işlemci ihtiyaçlarını genellikle MediaTek ve Qualcomm’dan karşılıyor.

Güney Kore’den gelen bazı haberlere göre Çinli akıllı telefon üreticileri Xiaomi ve Oppo, yeni yıldan itibaren artık Samsung Exynos işlemcileri tercih edecek.

Ayrıca Samsung’un şimdiden Çinli üreticilerle görüşme halinde olduğu ve Exynos işlemcilerin, orta segment Xiaomi ve Oppo modellerinde yer alacağı belirtiliyor.

samsung exynos

VIVO DA SAMSUNG’U TERCİH ETMİŞTİ

Samsung’un Exynos işlemcilerinin daha uygun fiyatlı olması, Çinli üreticilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Daha önce Vivo, Samsung’un Exynos 980 ve Exynos 880 işlemcilerini kullanmıştı.

Örneğin şu anda Vivo’nun X30 ve S6 5G modelleri Exynos 980’den güç alıyor.

EXYNOS 1080 12 KASIM’DA GELİYOR

Öte yandan Exynos 980’in bir üst modeli olarak karşımıza çıkacak Exynos 1080, 12 Kasım’da tanıtılacak. Yeni işlemcinin ilk olarak Galaxy A serisinde karşımıza çıkması bekleniyor.

Sosyal medya üzerinden bizleri takip etmeyi, daha fazla teknoloji haberleri için Teknoloji kategorimize göz atmayı unutmayın

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli