Türkiye'deki Apple Store'lar yine kapanıyor - Teknobist
SpaceX’in Starship roketi, test uçuşu sonrası patladı

Sıradaki içerik:

SpaceX’in Starship roketi, test uçuşu sonrası patladı

e
sv

Türkiye’deki Apple Store’lar yine kapanıyor

380 okunma — 12 Aralık 2020 11:58
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Türkiye’deki Apple Store mağazalarını, koronavirüs sebebiyle yine kapatma kararı aldı

Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle oldukça zor durumda kalan Apple, salgının ilk aylarında dünya genelindeki bütün mağazalarını kapatma kararı almıştı.

Ardından normalleşmenin başlamasıyla bütün mağazalarını yeniden açan ABD’li şirket, aldığı önlemlerle hizmet vermeye başlamıştı.

APPLE’DAN TÜRKİYE KARARI

Koronavirüs salgını nedeniyle daha önce de kapatılan ve yeniden hizmet vermeye başlayan Türkiye’deki Apple Store mağazaları, Apple destek hattından gelen bilgilere göre 12 Aralık’tan itibaren hizmet vermeyi durduracak.

Bir süredir Genius Bar randevularında da kısıtlamaya giden Apple, mağazaların tekrar ne zaman açılacağına dair herhangi bir bilgi paylaşmadı.

apple store

Apple’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken, Apple Store çalışanları da kapatma kararının gerekçesi konusunda bilgi sahibi olmadıklarını söylüyor. Ancak şirketin böyle bir karar almasındaki en büyük nedenin, son zamanlarda ülkemizde artan koronavirüs vakaları olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyal medya üzerinden bizleri takip etmeyi, daha fazla teknoloji haberleri için Teknoloji kategorimize göz atmayı unutmayın

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli