Samsung yeni akıllı telefonuyla yok artık dedirtecek - Harika cihazlar - Teknobist
Azerbaycan ve Ermenistan’da Türkiyenin Rolü Nedir?

Sıradaki içerik:

Azerbaycan ve Ermenistan’da Türkiyenin Rolü Nedir?

e
sv

Samsung yeni akıllı telefonuyla yok artık dedirtecek

232 okunma — 14 Ekim 2020 17:56
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kısa bir süre içinde Samsung, katlanabilir akıllı telefonların yeni pazar segmentinde pazar lideri olmayı başardı. Tamamen farklı iki tip katlanabilir telefon çıkaran tek üretici olan şirket, Galaxy Z Flip katlanabilir telefon tasarımına sahipken, Galaxy Z Fold 2 bir tablete dönüşüyor.

Samsung akıllı telefon pazarında lider!

Geçen yılın başında, katlanabilir akıllı telefonların yeni pazar segmentinde hangi üreticilerin liderliği alacağına dair bazı belirsizlikler vardı. Örneğin, Çinli Royole şaşırtıcı bir şekilde katlanabilir bir telefon olan FlexPai’yi sunan ilk üretici oldu. Bu modeli çok geçmeden Samsung Galaxy Fold takip etti ve neredeyse aynı anda Huawei Mate X 5G’yi satışa sundu. Aynı hafta, Xiaomi ve Oppo da katlanabilir bir akıllı telefon prototipini gösterdi.

Samsung bir süredir çok sayıda farklı tipte katlanabilir telefon tasarımı deniyor. Bunların içinde Galaxy Z Fold 2 için değişik çalışmaları da mevcut. Çift katlanır akıllı telefon fikri elbette tamamen yeni değil. Xiaomi 2019’un başında benzer tasarıma sahip katlanabilir akıllı telefonu gösterildi. Samsung, cihazı belirli bir açıyla sabitlemek için çift menteşeyi kullanmayı düşünüyor.

Sabitlendiğinde, alt ekran kısmı klavye olarak veya kontrolleri görüntülemek için kullanılabilirken, üst ekran kısmı içeriği görüntülemek için kullanılacak. Şüphesiz birden fazla uygulamayı yan yana çalıştırma seçeneğiniz de olacaktır. Samsung, elbette Galaxy Z Fold 2‘de Flex modu ile böyle bir konsepti hayata geçirdi. Ancak, bu cihaz iki kez katlanabildiği için daha da büyük bir ekrana sahip olması gerekiyor.

Bu tür tasarımların hayata geçip geçmeyeceği hakkında ise kesin bir bilgi yok. Letsgodigital tarafından çizilen tasarımlar Galaxy Z Fold cihazından esinlenilmiştir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli