Rusya, ilk uzay filmi için Tom Cruise'a rakip olacak - Teknobist
WWF: Büyük bir su sıkıntısı bekleniyor!

Sıradaki içerik:

WWF: Büyük bir su sıkıntısı bekleniyor!

e
sv

Rusya, ilk uzay filmi için Tom Cruise’a rakip olacak

320 okunma — 07 Kasım 2020 06:06
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

Tom Cruise ve SpаceX’in, Uluslаrаrаsı Uzay İstasyonu’nda bir uzay filmi çekeceklerіnі açıklamalarının ardından bіr hаmle dе Rusya’dan geldi. Tom Cruise ve SpаceX’in, Uluslаrаrаsı Uzay İstasyonu’nda bir uzay filmi çekeceklerіnі açıklamalarının ardından bіr hаmle dе Rusya’dan geldi.

Son yıllarda uzaya olan ilginin artması, film sektörü ile birlikte NASA ve SpaceX gibi uzay şirketlerini de harekete geçirdi.

Ünlü oyuncu Tom Cruise, uzayda çekilecek ilk film için Elon Musk‘ın şirketi SpaceX ile bu yılın başlarında bir anlaşma sağladı.

Henüz geliştirilme aşamasında olan projede; NASA, SpaceX ve Tom Cruise birlikte çalışacak. Eğer her şey yolunda giderse Cruise, Ekim 2021’de Crew Dragon kapsülü ile Uluslararası Uzay İstasyonu’na fırlatılacak.

tom

RUSYA’DAN KARŞI HAMLE GELDİ

Rusya ve ABD arasında yeni bir tür uzay yarışı başlıyor. İki ülke, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çekilecek ilk film için rekabet edecek.

Rusya’nın uzay ajansı Roscosmos ve ülkenin en büyük TV kanalı Channel One, ABD’nin Tom Cruise hamlesine karşı kendi kozunu oynayacak. Rus yetkililer, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çekilecek ilk film için uzaya ünlü bir aktör fırlatmayı planlıyor.

Roscosmos ve Channel One, en az Tom Cruise kadar ses getirecek bir aktör için şimdiden arayışa girdi.

UZAY

Gelen bilgilere göre Rusya, uzaydaki ilk film için bir kadın baş rol oyuncusu arıyor. Rus genel yapımcı Alexey Trotsyuk, “Dünya’dan uzaya fırlatılabilecek, ardından zorlu uzay şartlarına dayanabilecek ve sıfır yer çekiminde en karmaşık çekim zorluklarının üstesinden gelebilecek bir kadın oyuncu arıyoruz.” dedi.

Şimdi uzayda ilk filmi kimin çekeceğini öğrenmek için, arkamıza yaslanıp beklememiz gerekecek: ABD mi, Rusya mı?

Sosyal medya üzerinden bizleri takip etmeyi, daha fazla teknoloji haberleri için Teknoloji kategorimize göz atmayı unutmayın

SpaceX, yörüngeye 60 Starlink uydusu daha yolladı

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli