Uygulamalar Facebook Yüzünden mi Çöküyor? - Teknobist
Racing Wheels dünyada zirvede

Sıradaki içerik:

Racing Wheels dünyada zirvede

e
sv

Uygulamalar Facebook Yüzünden mi Çöküyor?

446 okunma — 12 Temmuz 2020 15:22
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone’un işletim sisteminde çalışan popüler uygulamaların Cuma günü yaşanan yaygın çökmeleri ve nedeni

Uygulama kullanıcıları o Cuma günü erken saatlerde açmaya çalıştıklarında kilitlenme bildirdiler. Facebook, hızla düzeltilen sorunu yazılım geliştirme kitindeki bir hataya ya da geliştiricilerin uygulamalarını Facebook ile entegre etmek için kullandıkları bir araç olan SDK‘ya bağladı.

Entegrasyon, kişilerin Facebook’taki kimlik bilgilerini flört, müzik ya da diğer bir şey için uygulamalara giriş yapabilmek için kullanmalarına olanak tanır. Google, Apple ve diğer şirketler de geliştiricilere SDK sunar.


Ayrıca uygulama geliştiricilerinin uygulamalarından Facebook’a veri göndermesine olanak tanır. Veriler, kullanıcıların reklamlara nasıl tepki verdiğini, hizmetini nasıl kullandıklarını ve ne kadar zaman harcadıklarını ölçmek için gelişmiş sistemler kullanan uygulama geliştiricileri ve Facebook için kullanışlıdır.

Mart ayında, görüntülü arama hizmeti Zoom, şuan için durduğunu dile getiren bir uygulama olan SDK‘sını kullanarak kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmak için Kaliforniya‘da dava açıldı.

Facebook’un SDK’sı Mayıs ayında benzer çökmelere neden oldu. Şirket Cuma günü yapmış olduğu açıklamada, “Facebook SDK kullanan bazı iOS uygulamaları için kod değişikliğinin tetiklendiğini” söyledi.

Cuma günleri, kullanıcılar Facebook kullanarak uygulamalarda oturum açmamış olsalar bile çöktü.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli