Ocak Ayı En Çok İndirilen Uygulamalar 2021 - Teknobist
Realme X7 Serisi Uygun Fiyatı İle Açıklandı

Sıradaki içerik:

Realme X7 Serisi Uygun Fiyatı İle Açıklandı

e
sv

Ocak Ayı En Çok İndirilen Uygulamalar 2021

437 okunma — 07 Şubat 2021 13:00
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2021 Ocak ayında en çok indirilen uygulamalar belli oldu. Peki en çok hangi uygulamalar indirildi? Detaylar haberimizde…

Korono virüs salgını nedeniyle günümüzde hemen hemen bir çok işi uygulamalardan yapar olduk. Milyarlarca kullanıcısı olan WhatsApp yeni yılda kullanıcılarına duyurduğu Gizlilik Sözleşmesi değişikliği kararı yüzünden büyük tepki çekti. Bu sebepten dolayı birçok kullanıcı WhatsApp kullanmak yerine telegram ve bip gibi uygulamalara yöneldi.

Telegram En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Sensor Tower‘ın paylaştığı verilere göre, Telegram Ocak 2021 tarihinde 63 milyondan fazla yükleme ile dünya çapında en çok indirilen uygulamalar listesinin zirvesini kaptı. Bu yükleme verileri bir önceki yılın ayına göre 3,8 kat artış gösterdi. Anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram’ı indirenlerin en fazla olduğu ülkeler ise yüzde 24 ile Hindistan, hemen ardından yüzde 10 ile Endonezya oldu.

 

TikTok ise, 62 milyona yakın indirilme ile geçtiğimiz ay dünya çapında en çok yüklenen ikinci uygulama oldu. Kısa videolar çekmenizi sağlayan TikTok’un en fazla indiren ülkeler yüzde 17 ile Çin olurken, ikinci sırada ise yüzde 10 ile ABD yer aldı. Signal, Facebook ve WhatsApp, Ocak ayı boyunca dünya çapında en çok yüklenen uygulamalar listesinin kind beş sırasında yer aldı.

Paylaşılan raporlara göre, Instagram, Ocak 2021’de en çok indirilen uygulamaların listesine göre altıncı sırada yer alırken, Zoom, MX TikTok, Snapchat ve Messenger hemen arkasından izliyor.

 

Raporlar 1 Ocak 2021 ile 31 Ocak 2021 arasında, App Store ve Google Play Store için dünya çapında ki indirmeleri baz alıyor. Aynı zamanda bu rapor Apple‘ın ve Google‘ın telefonlara önceden yüklediği uygulamaları yer almıyor. Bu liste sadece o ay içerisinde kind defa indirilen uygulamaları paylaşıyor.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar
 • ancak 4 hafta önce
 • Bu web sitesinin yöneticisi çalıştığı için, kaliteli içeriği nedeniyle çok hızlı bir şekilde tanınacağından şüphe yok.