Migros, Mkolay uygulaması ile 30 saniyede temassız ödeme yöntemi sunacak - Teknobist
Apple Watch SE modellerinde fazla ısınma meseleyi baş gösterdi

Sıradaki içerik:

Apple Watch SE modellerinde fazla ısınma meseleyi baş gösterdi

e
sv

Migros, Mkolay uygulaması ile 30 saniyede temassız ödeme yöntemi sunacak

203 okunma — 26 Ekim 2020 05:48
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün


Paylaşılan bilgilere göre Migros müşterileri mağazada alışveriş yaparken ürünlerin barkodunu cep telefonlarındaki Mkolay uygulaması ile okutup, ödemesini 30 saniyede jet kasalardan yapabilecek. Kısacası Migros, Mkolay uygulaması ile hızlı temassız ödeme imkanı sunacak.

Ülkemizin en önemli market zincirlerinden olan Migros‘un Moneypay ile ödeme hizmetlerine girdiğini geçtiğimiz Eylül ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir haber ile karşımıza çıkan Migros, müşterilerin fiziksel mağazalarda kendi akıllı telefonlarını kullanarak alışverişlerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyan Mkolay uygulamasına yeni bir özellik eklediğini duyurdu.

Hatırlatmak gerekirse Migros tarafından hayata geçirilen Mkolay uygulamasında daha önce müşteriler sepetlerine attıkları ürünleri telefonlarından okutabiliyor, kasaya gitmeden toplam alışveriş tutarını takip edebiliyordu. Uygulamaya eklenen yeni özelliklerden ilki olan ödeme sürecinin jet kasaya entegre edilmesi ile müşteriler artık tüm alışveriş sürecini kendi yönetebiliyor.

Mkolay uygulaması ile müşteriler, sepet büyüklüğü ne olursa olsun, jet kasaya geldiğinde ürünlerini kasadan tekrar geçirmeden ekrandaki QR kodu okutarak ödemelerini başlatıyor ve sadece 30 saniyede tamamlayabiliyor. Migros tarafından paylaşılan bilgilere göre Mkolay’ı kullanan müşteriler ile yapılan birebir görüşmeler sonucunda; Migros müşterilerinin yüzde 98’i temassız alışveriş yapmaktan memnun olduklarını da belirtti.

Mkolay için yapılan bir diğer geliştirme ise müşterinin hangi mağazadan alışveriş yapıldığının konum üzerinden otomatik bulunması oldu. Bu özellik ile müşteriler, mağaza girişinde mağazaya özel QR kodu okutmadan, yalnızca konum özelliğini kullanarak alışverişlerine başlayabiliyor.

Mkolay’ın yakın zamandaki geliştirme planlarında ise Migros müşterilerinin alışveriş esnasında güncel kampanyalar hakkında haberdar edilerek “Gör İnan” kampanyası gibi fırsatların daha kasaya gitmeden bildirilmesi yer alıyor. Son olarak Mkolay uygulamasının şu an 13 farklı ilde 62 mağazada kullanılabildiğini de ekleyelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli