iPhone 12 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri - Fiyatı ne kadar? - Teknobist
Azerbaycan ve Ermenistan’da Türkiyenin Rolü Nedir?

Sıradaki içerik:

Azerbaycan ve Ermenistan’da Türkiyenin Rolü Nedir?

e
sv

iPhone 12 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri

416 okunma — 14 Ekim 2020 17:56
avatar

teknobist

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple merakla beklenen yeni iPhone modellerini sonunda tanıttı. Cupertino merkezli şirket, bu yıl geçtiğimiz yıldan farklı olarak 4 farklı iPhone modeli ile karşımıza çıktı.

Apple’ın düzenlediği etkinlik kapsamında tanıttığı modellerden birisi de iPhone 12 Pro oldu.

Bilindiği üzere iPhone 12 Pro, geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 11 Pro’nun devamı niteliğinde bir cihaz. Genel olarak telefon tasarım hatları iPhone 11 Pro ile hemen hemen aynı çizgide diyebiliriz.

Tasarım tarafında değişen tek şey ise yuvarlak hatlar yerine iPhone 4 ve 5‘te olduğu gibi kareli hatların tercih edilmesi.

Apple iPhone 12 Pro modelini tanıttı. İşte özellikleri.

Apple iPhone 12 Pro modelinde yeni bir ekran teknolojisi kullanmış. Bu ekran teknolojisinin temeli retina ve OLED teknolojilerinin birlikte kullanılmasına dayanıyor. Bu sayede iPhone 12 Pro’nun ekranı şimdiye kadar hiç bir iPhone modelinde olmadığı kadar daha parlak bir görünüme kavuşmuş durumda.

Cihazın arka yüzüne geçtiğimizde ise kare içerisinde konumlandırılmış 3’lü kamera kurulumu ile karşılaşıyoruz. Telefonun arka yüzünde 12 MP, f/1.6, 26mm (geniş), 1/1.76″, 1.8µm, dual pixel PDAF, OIS 12 MP, f/1.8, 65mm (telefoto), 1/3.4″, 1.0µm, PDAF, OIS, 2.5x optical zoom, 12 MP, f/2.2, 13mm (ultra geniş), TOF 3D LiDAR scanner (derinlik) özelliklerinde 4’lü ana kamera modülü yer alıyor. Ön yüzde ise 12MP’lik geniş açılı kameraya SL 3D derinlik ve biometrik sensorü eşlik ediyor. Hem ön hem de arka kamera 4K video desteği bulunuyor.

Ön yüzde ise FaceID destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Fakat Apple hem bu kameranın, hem de FaceID sensorlerinin geçmiş nesillere oranla büyük ilerleme kaydettiğini söyledi.

Apple’ın geliştirdiği A14 Bionic yonga setinden güç alan telefon sistemini 6GB RAM ile destekliyor. Aslında RAM tarafında net bir açıklama yok fakat sızdırılan tüm raporlar bu yönde.

iPhone 12 Pro‘nun güç açısından çıtayı hayli yukarılara taşıyacağı aşikar. Kamera tarafında ne derece iddialı olduğunu ise zaman gösterecek.

Apple telefonun yurt dışı fiyatını 999 dolar olarak açıkladı. 5G desteğine rağmen fiyatın 999 dolarda sabit tutulmuş olması olumlu bir gelişme diyebiliriz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli