Google Admob Trafik Kısıtlaması Nasıl Kaldırılır? - Teknobist
Turp ve Faydaları

Sıradaki içerik:

Turp ve Faydaları

e
sv

Google Admob Trafik Kısıtlaması Nasıl Kaldırılır?

31 okunma — 19 Mart 2022 20:06
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Admob Politikaları ve Türkiye Desteği

Google admob kullanan herkesin karşılaşacağı sorunlardan birisi olan, Google Admob trafik kısıtlamasını yaşamayan yoktur. Google bilindiği üzere Adsense üzerinden destek veriyor fakat bu destek Türkiye’de Admob için ne yazık ki geçerli değildir.

Google’a İngilizce bir dilde destek talebi için bir bildirim yollasanız dahi geri dönüşü epey uzun sürebiliyor veya hiç geri dönüş alamıyorsunuz. Google’ın Admob forumlarında bir konu açtıysanız cevap veren yetkililer sizden şu politikalara göz atmanızı isteyeceklerdir AdMob politikaları ve kısıtlamaları Admob kullanırken tabii ki de bu politikalara uymamız kesinlikle gereklidir.

Trafik İhlali Almamak İçin Neler Yapılır?

Google’ın reklam servisi olan Admob’un trafik ihlallerinden sakınmak için belli başlı adımlara dikkatlice uymak gerekir. Bu adımlar şöyledir;

 • Uygulama veya oyunumuzda reklamları kesinlikle görmemeliyiz.

Kendi uygulama veya oyununuzda reklamlarınızı görmek sahte bir trafik oluşturmanıza yol açar, Google’ın botları bunun yapay bir hit olduğunu anlayıp Admob hesabınıza Trafik ihlali uygulayacaktır.

 • Play store linkini, indirmeleri için arkadaşlarınız veya çevrenizle paylaşmayınız.

Uygulama veya oyununuzun linkini kopyalayıp sosyal medya da, Whatsapp da veyahut benzeri sitelerde paylaşmayın, Google’ın botları gelen kullanıcıların nerden geldiğini görebilir, eğer kullanıcı çekmek için bu adımı uygularsanız aynı şekilde trafik ihlali uygulanır.

 • Düzensiz ve sık gösterilen reklamlarınız olmasın.

Google’ın haklı olarak önemsediği, düzensiz reklamlar, sık sık gösterilen reklam türleri olmasıdır. Geliştirici ekibiniz ile görüşüp reklam planlamasını ve reklam yerleşimlerini Google politikalarına uygun olarak gerçekleştirmelisiniz.

Admob Trafik İhlali Aldıktan Sonra Yapılacaklar

Google botları trafik ihlali alan kullanıcılara esneklik göstermiyor bu sebeple haftalar veya aylar sürebiliyor. Öncelikli olarak yapmanız gereken trafik ihlal uyarısını açıp aldığınız uyarıyı anlamak olacaktır.

Admob trafik ihlaliniz birçok nedenden ötürü olabilir. Yeni Admob kullanıcılarına Google genelde inceleme amaçlı bir trafik ihlal uyarısı yollayacaktır. Bu uyarı 3-4 ay sürebilmektedir veya sadece birkaç haftada giderilecektir.

Trafik ihlali uyarısı aldıktan sonra tekrar almam diye düşünmeyin, trafik ihlali aldıktan bir gün sonra bile tekrar bir ihlal uyarısı ile karşılaşabilirsiniz, tahmin edeceğiniz üzere trafik ihlalinin ortadan kalkması epey sancılı bir sürece dönüşecektir.

Google Admob trafik ihlali için destek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz: Teknobist

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli