Dünyanın en büyük siber güvenlik işletmelerinden FireEye hacklendi - Teknobist
Çin, TripAdvisor dahil 105 mobil uygulamayı mağazalardan menetti

Sıradaki içerik:

Çin, TripAdvisor dahil 105 mobil uygulamayı mağazalardan menetti

e
sv

Dünyanın en büyük siber güvenlik işletmelerinden FireEye hacklendi

337 okunma — 10 Aralık 2020 07:06
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

Şirketleri ve şehirleri siber ataklardan gözeten FireEye adlı siber güvenlik işletmesi, siber korsanların atağına uğradı.

Merkezi Kaliforniya’da bulunan halka açık bir siber güvenlik şirketi olan FireEye; siber güvenlik saldırılarını araştırmak, kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak ve BT güvenlik risklerini analiz etmek için hizmet veriyor.

Ancak dünyanın en büyük siber güvenlik şirketleri arasında yer alan FireEye, kendisine yapılan siber saldırıyı engelleyemedi.

SALDIRININ ARKASINDA ÜLKE OLABİLİR

Firmadan konu ile ilgili yapılan resmi açıklamada, siber saldırının karmaşık ve gelişmiş yöntemlerle yapıldığı ve arkasında bir ülke olabileceği ifade edildi.

Dünyanın en büyük siber güvenlik şirketlerinden FireEye hacklendi #1

2004’te kurulmuş olan FireEye, söz konusu saldırının bugüne kadar şirkete yapılan en kapsamlı saldırı olduğunu açıkladı.

Hem FBI hem de Microsoft gibi şirketlerle zararı minimuma indirmek için çalıştıklarını belirten şirket, saldırı sonucunda aralarında hükümetlerin de bulunduğu müşterilerin verilerine ulaşıldığını duyurdu.

Saldırının açıklanmasından sonra işlem gören FireEye hisseleri yüzde 7’ye kadar değer kaybetti. Şimdi uzmanlar, saldırının arkasında kimin olduğunu tespit etmeye çalışıyor.

Sosyal medya üzerinden bizleri takip etmeyi, daha fazla teknoloji haberleri için Teknoloji kategorimize göz atmayı unutmayın

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli