Discord'un piyasa bedeli 7 milyar doları aştı - Teknobist
Google, koronavirüs testi için çalışanların evine gidiyor

Sıradaki içerik:

Google, koronavirüs testi için çalışanların evine gidiyor

e
sv

Discord’un piyasa bedeli 7 milyar doları aştı

510 okunma — 22 Aralık 2020 07:32
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyuncuların birbirleri ile sesli ve yazılı iletişim kurmasını sağlayan Discord, 140 milyon oyuncu barajını geçerek piyasaya değerini 7 milyar dolara çıkardı.

Video oyunu oynayan oyuncular için geliştirilen sesli ve yazılı iletişim programı olan Discord, ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürülmüştü. O tarihten bu yana oyun sektörünün gelişmesi ve oyuncu sayısının artması, Discord’un da kullanıcı sayısının hızla yükselmesini sağladı.

Yayınladığı yeni özellikler ile birlikte platformu daha ilgi çekici hale getirmeyi başaran Discord, kurulduktan 5 yıl sonra 140 milyon kullanıcıya ve 7 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı.

SALGIN DA ETKİLİ OLDU

Discord’un sürekli olarak büyümesine; görüntülü arama, ekran paylaşımı, Steam entegrasyonu gibi özellikler etkili olsa da bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını da şirkete oldukça fayda sağladı.

Salgın nedeniyle evlerine kapanan milyonlarca insan, bilgisayar oyunlarına büyük ilgi duyarak sektörün hızla büyümesine neden oldu.

discord

Discord, geçtiğimiz yıl temmuz ayında aldığı 100 milyon dolarlık yatırıma ek olarak, geçtiğimiz günlerde Greenoaks Capital tarafından yönetilen yeni yatırım turunda 100 milyon dolar daha fon almayı başarmıştı.

Discord CEO’su Jason Citron yaptığı açıklamada, “2021’e baktığımızda, yapacaklarımızdan heyecan duyuyoruz ve bu yatırımı Discord’u daha da iyi hale getirmek için kullanmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya üzerinden bizleri takip etmeyi, daha fazla teknoloji haberleri için Teknoloji kategorimize göz atmayı unutmayın

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli