Çin, TripAdvisor dahil 105 mobil uygulamayı mağazalardan menetti - Teknobist
Gezegenin en büyük drone’u Ravn X, yörüngeye uydu taşıyacak

Sıradaki içerik:

Gezegenin en büyük drone’u Ravn X, yörüngeye uydu taşıyacak

e
sv

Çin, TripAdvisor dahil 105 mobil uygulamayı mağazalardan menetti

332 okunma — 10 Aralık 2020 07:02
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

Çin, yasaklı içerikler bulundurdukları bahanesiyle, aralarında TripAdvisor’ın da bulunduğu 105 uygulamayı mağazalardan kaldırdı.

Özellikle internet üzerinde uyguladığı katı kurallarıyla bilinen Çin, son zamanlarda pornografi, fuhuş, kumar ve şiddetle ilgili içeriklere adeta savaş açmış durumda.

Çin, uygulama mağazalarından 105 mobil uygulamayı yasakladı. Yasağa gerekçe olarak ise söz konusu uygulamaların yasaklı içerikler bulundurması gösterildi.

TRIPADVISOR DA ENGELLENDİ

Yasaklanan uygulamaların çoğunu Çinli firmalar oluşturuyor. Ancak bu uygulamalar arasında seyahat uygulaması TripAdvisor’ın da yer alması küresel çapta ses getirdi.

tripadvisor

ABD’de Trump döneminde özellikle TikTok’a getirilmeye çalışılan yasaklama çabasıyla birlikte iki ülke arasındaki gerginlik artmaya başlamıştı.

Çin’in TripAdvisor’ı neden yasakladığına dair net bir açıklama yapılmadı.Bu arada Çin’de ABD merkezli firmalar Google, Facebook ve Twitter hali hazırda kullanılamıyor.

TripAdvisor’dan konuyla ilgili şimdilik herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sosyal medya üzerinden bizleri takip etmeyi, daha fazla teknoloji haberleri için Teknoloji kategorimize göz atmayı unutmayın

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli