Apple Türkiye fiyatlarını güncelledi zam yağmuru başladı! - Teknobist
Azerbaycan ve Ermenistan’da Türkiyenin Rolü Nedir?

Sıradaki içerik:

Azerbaycan ve Ermenistan’da Türkiyenin Rolü Nedir?

e
sv

Apple Türkiye fiyatlarını güncelledi zam yağmuru başladı!

225 okunma — 14 Ekim 2020 17:56
avatar

cansaklica

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple geçtiğimiz gün merakla beklenen iPhone etkinliğini gerçekleştirdi. Bu etkinlikte yeni iPhone modelleri ve HomePod Mini tanıtıldı. Fakat etkinlikte asıl ses getiren unsur Apple’ın şarj aleti ve kulaklığı iPhone kutusundan çıkarması oldu.

Malum bu konu üzerine uzun bir süredir çeşitli söylentiler mevcuttu. Lakin kimse Apple’ın 12.000 TL’ye sattığı telefonun kutusundan şarj aleti ve kulaklığı çıkartacağına ihtimal vermiyordu. Fakat Cupertino merkezli şirket çevrecilik söylemleriyle şarj aleti ve kulaklığın iPhone 12 kutu içeriğinden çıkarıldığını açıkladı.

Aslında buraya kadar herşey normal diyebiliriz. Apple şarj aleti ve kulaklığı kutu ile birlikte vermek yerine ayrı satmayı amaçlıyor olabilir. Sonuçta iPhone 12 ile birlikte 5G özelliği geldi ve Apple fiyatlara zam yapmadı. Dolayısıyla şarj adaptörü ve kulaklık devre dışı bırakılarak maliyet biraz daha düşürülmek istenmiş olabilir.

Apple Türkiye fiyatlarını güncelledi zam yağmuru başladı!

Kutudan kulaklık çıkmayacağı için pek çok kişinin tercihi muhtemelen AirPods olacaktır. Bu da gayet normal. Normal olmayan şey ise Apple’ın Türkiye’deki AirPods fiyatlarını etik olmayan bir şekilde yükselmesi.

Dün itibariyle AirPods Pro’nun Türkiye fiyatı 2499 TL’ye yükseldi. 2. nesi AirPods ve kablosuz şarj kutusunun fiyatı ise 1999 TL olarak belirlendi. 2. Nesil AirPods ve kablolu şarj kutusu ise 1599 TL’den satışa sunuldu.

Yani telefonlardan kulaklıkları çıkartıp, ardından kulaklık fiyatlarına zam yapmak da neresinden bakarsanız bakın etik olmayan bir davranış.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli