ABD’de hırsızlık çeteleri, PlayStation 5 tırlarına saldırdı - Teknobist
Dünyanın en büyük siber güvenlik işletmelerinden FireEye hacklendi

Sıradaki içerik:

Dünyanın en büyük siber güvenlik işletmelerinden FireEye hacklendi

e
sv

ABD’de hırsızlık çeteleri, PlayStation 5 tırlarına saldırdı

394 okunma — 10 Aralık 2020 07:11
avatar

teknobist

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

ABD’de hırsızlık çeteleri, yılbaşı alışverişleri öncesinde nakliye tırlarına saldırılar düzenlemeye başladı. En çok saldırı düzenlenen ürünlerin başında ise PlayStation 5 var.

Sony’nin 11 Haziran’da düzenlediği etkinlikte ilk defa karşımıza çıkan PlayStation 5, 19 Kasım itibarıyla ülkemizdeki oyunseverlerle buluşmuştu.

Satışa çıktığı ilk günden tükenen ve karaborsada yüksek fiyatlarla satışa çıkarılan oyun konsolu, Sony tarihinin en büyük konsol çıkışını gerçekleştirerek rekor kırmıştı.

ÇETELERİN KURBANI OLDU

Yeni gelen bilgilere göre ABD’de hırsızlık çeteleri, yılbaşı alışverişleri öncesinde PlayStation 5 nakliye tırlarına saldırılar düzenlemeye başladı. Seyir halindeyken tırlara arkadan yaklaşan çete üyeleri, arabadan çıkarak tıra giriyor ve malları kendi araçlarına aktarıyor.

ABD’de hırsızlık çeteleri, PlayStation 5 tırlarına saldırıyor #1

Yılbaşının yaklaşmasıyla daha da artan söz konusu hırsızlık olayları, bazı şüphelerin de akla gelmesine neden oldu.

ABD Karayolu Taşımacılığı Derneği’nin eski güvenlik yöneticisi, çete üyelerinin saldırılar için içeriden bilgi alıyor olabileceğini, aksi halde tırların ne zaman ve nerede olacağını tahmin edemeyeceklerini söyledi.

Satışa çıktığı ilk günden tükenen ve karaborsada yüksek fiyatlarla satışa çıkarılan  PlayStation 5, görünüşe göre önümüzdeki süreçte de gündemi bir hayli meşgul etmeye devam edecek.

Sosyal medya üzerinden bizleri takip etmeyi, daha fazla teknoloji haberleri için Teknoloji kategorimize göz atmayı unutmayın

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli